SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ TŘEŠŤ

Členové a pár čísel

V současné době má sbor dobrovolných hasičů Třešť 30 členů. Z toho je 19 mužů a 11 žen, mladými hasiči prozatím sbor nedisponuje. Průměrný věk hasičů je 33. let a průměrná délka členství je spočítána na 10,5 roku. Nejstaršímu členu je 58. let a členem sboru je 42. Let, oproti tomu nejmladší člence (členovi) je 18. let a členem sboru je 1. rok.

Zbrojnice

Sbor působí v zapůjčeném prostoru na základě smlouvy s HZS Kraje Vysočina. Jedná se o prostory hasičské stanice v Třešti. V dřívějších dobách byla právě tato stanice v majetku města a SDH.

Prapor a znak

Historický prapor sboru byl darován do sbírek muzea Vysočiny a to k datu 28. 12. 1952. V současné době uvažuje sbor o pořízení jeho kopie a případně o vytvoření nového historického praporu s motivem města. Foto původního historického praporu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Současný "karikaturní" znak SDH byl vytvořen v roce 2015 a znázorňuje hasiče sedlajícího městského jednorožce. Právě jednorožce má město Třešť ve znaku. Tento znak je spíše užíván jako recesní, i když se objevuje i na mnohých dokumentech sboru.

Sportovní činnost

Sbor se pravidelně účastní soutěží v požárním sportu, převážně ve svém okolí a v rámci okresu, kde sbírá lepší i horší výsledky. Někteří členové se účastní silových vícebojů na bázi TFA (Toughest Firefighter Alive) v překladu nejtvrdší hasič přežívá a FCC (Firefighter Combat Challenge) aneb "2 nejtěžší minuty ve sportu". TFA se naši členové věnují od roku 2016 a FCC od roku 2017. Výsledky z těchto soutěží najdete v sekci TFA.

Od roku 2017 pořádáme v městě soutěž v TFA pod názvem "Třešťský železný hasič"

Činnost v PO

Od roku 2016 spolupracuje s MŠ v Třešti. Pravidelně, zde pořádáme akci "Hasiči čtou dětem", která se koná v březnu. Příslušníci našeho sboru přijdou za dětmi do školky, přečtou jim několik pohádek s hasičskou tématikou, seznámí je s prací hasičů, a co by měli dělat při požáru a jiných mimořádných událostech a samozřejmě předvedou nějaké vybavení a ochranné obleky.

Kulturní činnost ve městě

Sbor se podílí na spoustě kulturních akcí ve městě, které ve větší míře pořádá samotné město. Většinou se jedná o zajištění pořadatelské činnosti a případně zajištění občerstvení pro návštěvníky a pořadatele.

Výbor SDH

V současné době za SDH jedná výbor ve složení:

Starosta - Rostislav Budař

Náměstek - Petr Kučera

Jednatel - Filip Kettner

Velitel - Pavel Soutor

Pokladník - Milada Jelínková

Ti byly zvoleni v roce 2016 a měli by působit až do roku 2021, kdy proběhnou nové volby.

Vložte svůj text...