Firefighter Combat Challenge

&

Toughest Firefighter Alive

S TFA se náš sbor seznámil na internetu v roce 2015 na internetu, zároveň jsme se dozvěděli, že soutěže tohoto typu se běhají i v našem okrese a kraji. Zima a jaro 2016 se odehrálo ve vyhledávání soutěží a objevení krajského kola TFA na Vysočině. Prvního závodu jsme se zůčastnili Jihlavě a zároveň zde přišlo první naražení s realitou, bez tréningu to moc nepůjde. Od závodu v Jihlavě jsme absolvovali většinu závodů krajského kola a tu a tam nějaké bonusové pohárové závody nebo okresní ligy. A jak sezona 2016 dopadla, se dozvíte v sekci výsledky.

Rok 2017 v soutěžích TFA. Znamenal pro sbor zapojení žen do těchto silových disciplín a účast již stálých závodníků. Zároveň pro náš sbor i první domácí soutěž pod názvem Třešťský železný hasič. Výsledky z této sezony opět ve výsledkách a v sekci Třešťský železný hasič.

Zároveň v tomto roce jsme okusili světovou soutěž FFC v Jihlavě, kde jsme zjistili, že dokáže být konkurenceschopní i na evropském poli závodníků. Následovala další soutěž v Telči a pro jednoho z našich závodníků umístění v 1. desítce. Tento výsledek nás nakopnul k tomu vydat se soutěžit i za hranice naší republiky kde jsou závody typu FFC běžnější než u nás. První zahraniční závod našich borců je uskutečnil v Rakouském Grazu.