JEDNOTKA SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ MĚSTA TŘEŠŤ

Něco k novodobé historii

Jednotka působí v SDH již od pradávna. V letech minulých byla trošku více pozapomněna , ale v roce 2015 byla pozvolna oživována. Nejvíce byla oživena v roce 2016, kdy byla povolána k požáru autoservisu na ulici Dr. Richtra. Po této akci bylo zjištěno, že vybavení jednotky je z větší části nevyhovující. Na tento popud bylo do jednotky města pořízeno alespoň základní vybavení, jakož jsou helmy, opasky, rukavice a další. Dále byla jednotce sboru společností VHST s.r.o. jako sponzorský dar zakoupena motorová pila Husqvarna 450. Ke konci roku byl jednotce na žádost od města zapůjčen automobil AVIA. Ten původně sloužil jako hasící vůz CO2. Jednotka jej v současné době předělává na dopravní automobil, i když je neustále zařazen ve výjezdu.

Personální obsazení jednotky:

V současné době jednotka má 12 lidí z toho 2 lidi nejsou členy SDH a 1 člen s bydlištěm v Třešti je zapůjčen z SDH Hodice. Zbylí členové jsou z SDH.

Velitel jednotky - Pavel Soutor

Velitel družstva - Petr Kučera, Tomáš Krejší

Strojníci - Novotný Miroslav, Munduch Bohumil, Fridrichovský Karel

Hasič - 6x